Dopisy / odpovědi - Strážníci MP / OP vs. ASOMPČR03
2008

Odpověď na email strážníka Ivo Černého - MP Mladá Boleslav

sekce: Dopisy / odpovědi - Strážníci MP / OP

dopis

str.Ivo Černý

Vážený kolego,

členem asociace samozřejmě jsi a máš evidenční číslo 109. K Tvému dotazu uvádím, že je Tebou navržená nátlaková akce jako všechny obdobné krajní možností a u nás strážníků si výsledkem rozhodně nejsem jistý. Mnoho lidí v této uzemi by si přálo, abychom neexistovali, protože by si mohli beztrestně páchat protiprávní jednání.

...celý článek
03
2008

Email od strážníka Ivo Černého - MP Mladá Boleslav

sekce: Dopisy / odpovědi - Strážníci MP / OP

dopis

ASOMPČR

Ahoj,

Nevím sice jestli jsem ještě členem Asociace, ale myslím, že v souvislosti s novým návrhem novelizace zákona O obecní policii stejně musíme táhnout všichni za jeden provaz. Chtěl bych se zeptat, jestli jste neuvažovali o společné akci většiny městských a obecních policií typu “ výstražná stávka spojená s demonstrac“í. Jak už jsi několikrát psal jsme jediná zaměstnanecká skupina diskriminovaná formou prolongačních existenčních zkoušek.

...celý email
03
2008

Odpověď na dopis strážníka Tomáše Müllera

sekce: Dopisy / odpovědi - Strážníci MP / OP

dopis

Strž. Tomáš Miller

Vážený kolego,

navrhovanou novelu Zákona o policii ČR a související změnový zákon, který obsahuje i novelu Zákona o obecní policii, k dispozici mám, ale ne v elektronické podobě, abych ho mohl rozesílat. Jako zástupce ASOMP ČR jsem byl spolu se zástupcem hl. m. Prahy, Svazu měst a obcí a Grémia ředitelů městských policií statutárních měst účasten 2 dny na připomínkovém řízení k těmto zákonům, které bylo organizováno MV ČR. Mohu Vás informovat, že MV ČR připravilo tentokrát poměrně kvalitní novelu a ty body, které pro nás byly zásadně neakceptovatelné, byly po vzájemné dohodě upraveny do lepší podoby. Jediné, k čemu zástupci MV ČR mandát neměli, byla jakákoliv úprava ve věci prolongací zkoušek.

...celý článek
03
2008

Dopis od strážníka Tomáše Müllera

sekce: Dopisy / odpovědi - Strážníci MP / OP

dopis

ASOMPČR

Dobrý den,

pracuji u Městské Policie již 15 let a mám za sebou několik prolongačních zkoušek. Narozen jsem v roce 1967. Slyšel jsem, že se chystá novela zákona č. 553/1991 Sb., o nutnosti dodělání si středoškolského vzdělání, ukončeného maturitou. Nemohu na toto téma nic najít na internetu, můžete mi prosím podat bližší informace, nebo mě nasměrovat, kde bych se dozvěděl víc? Bude nějaká výjimka vztahující se na věk strážníka, či na délku jeho praxe?

Děkuji s pozdravem Tomáš Müller. Ostrava.


| © ASOMPČR 2006-2008 | Všechna práva vyhrazena |
| Asociace strážníků | MP | Městská policie Praha | Obecní policie | ASOMPČR |